دسترسی سریع | English
×

خبرها


موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت مبنی بر تعطیلی دانش‌آموزان در فصل زمستان از سوی وزارت معارف، جلسه‌ای در رابطه به تداوم آموزش در فصل زمستان در لیسه‌ی عالی معرفت با خانواده‌های دانش‌آموزان برگزار کردند. این جلسه نخست با اولیای دانش‌آموزان دوره‌ی اصول‌صنفی سه‌شنبه، 27 عقرب 1399 راه‌اندازی شد.


در این جلسه، استاد رویش رییس اجرایی موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت، با توجه به اعلام رخصتی مکتب‌ها در فصل زمستان از سوی وزارت معارف، تاکید کرد که تمامی عوامل دخیل در آموزش و پرورش دانش‌آموزان نسبت به حفظ فضای آموزشی حساس باشیم. او اضافه کرد: در قدم نخست دانش‌آموزان ما در این سنین متوجه اهمیت آموزش نیستند و ما باید این مسوولیت مهم را بر دوش بگیریم که آنها را متوجه اهمیت آموزش و پیامدهای بی‌سوادی در عصر تکنولوژی کنیم، زیرا به گفته‌ی استاد رویش، "جهان با سرعتی شگفت‌آور در حال تحول است." هم‌چنان استاد رویش به نگرانی‌های امنیتی موجود نیز اشاره کرد و گفت: نگرانی امنیتی مساله‌ای عام و برای تمام شهروندان یکسان است و نباید اراده‌ی ما را در کسب علم و دانش سست کند. وی هم‌چنان افزود: چالش‌های اطراف ما متاسفانه باعث منفی‌نگری نسبت به آینده شده‌است، بر ما لازم است که مثبت اندیشی را بین دانش‌آموزان‌مان تقویت کنیم تا آنان به انسان‌های موفق تبدیل شوند.


انور آسایی مدیر لیسه‌ی عالی معرفت، در خصوص برنامه ریزی‌های آموزش و پرورش در سه سطح صحبت کرد و گفت: یک سطح از برنامه‌ریزی مربوط به تصمیم گیری‌های کلان کشور است که وزارت معارف در خصوص آن تصمیم گرفته‌است. آقای آسایی اضافه کرد: سطح دیگری از برنامه‌ریزی مربوط به خانواده‌ها است که چگونه زمان رخصتی دانش‌آموز خود را پر می‌کند. آقای آسایی توجه جدی خانواده‌ها  را در این زمینه مهم خواند و افزود: سطح سوم برنامه‌ریزی مربوط به مکتب است که لیسه‌ی عالی معرفت برنامه‌های زمستانی خود را در سه بسته‌ی آموزشی ترتیب و برای دانش‌آموزان ارایه می‌کند. هم‌چنان آقای آسایی یادآور شد: لیسه‌ی عالی معرفت، بسته‌ی آموزشی صنف‌وار با حذف دروس غیر ضروری، بسته‌ی آموزشی مضامین ویژه و اختصاصی به شکل تقویتی و بسته‌ی آموزشی بزرگسالان ویژه‌ی سواد‌آموزی را برای فصل زمستان آماده کرده‌است.


اخیرن وزارت معارف اعلام کرده‌است که مکتب‌های مناطق سردسیر سر از اول قوس تعطیل می‌شود و امتحان آنان بعد از ختم سردی زمستان از نمره‌ی صد محاسبه می‌‌شود. اما مکتب‌های خصوصی اجازه دارند که تا 15 قوس سال جاری از صنف‌های اول تا صنف دوازدهم به درس‌های‌شان ادامه دهند.  


حسنی

Nov. 25, 2020