دسترسی سریع | English
×

رویدادها


پنج‌شنبه اول عقرب 1399 جلسه‌های اولیا و مربیان در لیسه‌ی عالی معرفت با حضور اولیای دانش‌آموزان صنف دوازدهم، نگران‌های صنوف دوازدهم و مدیریت لیسه‌ی عالی معرفت آغاز شد. این برنامه که از اول ماه جاری الی هفدم عقرب ادامه دارد، همراه با یک جلسه‌ی متفرقه برای اولیایی که به هر دلیلی در این دوران غیرحاضر بوده‌اند در روز بیستم عقرب دنبال خواهد شد.

 در جلسه روز پنج‌شنبه، مدیر لیسه‌ی عالی معرفت- آقای انور آسایی در خصوص فعالیت‌های سال جاری لیسه برای دانش‌آموزان صنف دوازدهم، ایجاد کلاس‌های کنکور توسط آموزشگاه معرفت، برگزاری کلاس‌های تقویتی برای دانش‌آموزان و پرداخت «سوبسید» از سوی موسسه به هر دانش‌آموزی که در این کلاس‌ها شرکت می‌کند، معرفی کلاس‌های سواد‌آموزی لیسه سوادحیاتی معرفت، ساختار هیات اجرایی و مدیریت‌های عمومی موسسه ارتقای ظرفیت مدنی معرفت و چگونگی دریافت فیس دانش‌آموزان و نیاز اشد موسسه به دریافت به موقع فیس‌ها نظر به وضعیتی که قرنتین و کرونا پیش‌آورد و روند پی‌گیری اسناد دانش‌آموزان صنف دوازدهم که نیاز به تغییر در سن، نام و نمبر تذکره دارند، صحبت کرد. او همچنان خاطر نشان کرد که دانش‌آموزان صنف دوازدهم باید از فرصت کنکور در افغانستان استفاده‌ کنند و تشویق شوند که در این رقابت سرنوشت‌ساز شرکت کنند. وی هم‌چنان افزود: روند معرفی دانش‌آموزان به بورسیه‌های تحصیلی توسط مشاور بین‌المللی بورسیه‌های تحصیلی در معرفت، نیز منوط به شرکت آنان در آزمون کانکور سراسری افغانستان می‌باشد.

عبدالمنان حق‌یار معلم پرورشی لیسهی عالیم عرفت در خصوص رابطه بین دانش‌آموز و خانواده، تنظیم زمان برای بازخوانی دروس گذشته، آمادگی کنکور دانش‌آموزان و در نظر گرفتن استعداد، توانایی و فرصت‌های شغلی برای انتخاب رشته‌ی تحصیلی دانشگاه تاکید صحبت کرده و از خانواده‌ها خواست تا در خصوص انتخاب رشته‌ی تحصیلی دانش‌آموزان‌شان را در تنگنا قرار ندهند و فرصت انتخاب را به خود آنان واگذار کنند و مشاور خوبی برای آن‌ها در این مورد باشند.

جلسات سالانه‌ی اولیا و مربیان در معرفت از جمله فعالیت‌های معاونت پرورشی در خصوص تحکیم رابطه‌ی مکتب و خانه است که هر سال دو بار به شکل عمومی در دو دور برگزار می‌شود.

 

 

 

Oct. 24, 2020