دسترسی سریع | English
×

رویدادها


معلم عزیز رویش برنده‌ی جایزه‌ی قهرمان آموزش از سوی "موسسه‌ی زنان کانادا برای زنان افغانستان"  در سال 2020 شد. این جایزه صبح امروز (چهارشنبه، 16 میزان 1399) توسط آقای منیر ابراهیمی مدیر برنامه‌های موسسه‌ی زنان کانادا برای زنان افغانستان، در لیسه‌ی عالی معرفت به آقای رویش اهدا شد.


آقای ابراهیمی خاطر نشان کرد که این جایزه براساس تشخیص هیات اجرایی در موسسه‌ی زنان کانادا برای زنان افغانستان، هر سال برای یک یا دو نفری در بعضی از کشورها اهدا می‌شود که در طول یک‌سال یا بیش‌تر از آن فعالیت‌های انفرادی و موثر در بخش آموزش داشته‌اند. آقای ابراهیمی اضافه می‌کند: بر اساس بررسی‌که در بورد سالانه‌ی موسسه‌ی زنان کانادا برای زنان افغانستان صورت گرفت، معلم عزیز رویش به عنوان برنده‌ی قهرمان آموزش در سال 2020 در افغانستان شناخته شد که برای‌شان تبریک می‌گویم. آقای ابراهیمی اضافه کرد که فعالیت‌های آقای رویش از زمان آغاز فعالیت‌های آموزشی‌شان در معرفت تا کنون پر ثمر بوده است و به گفته‌ی وی، بر اساس تغییراتی که آقای رویش در بخش آموزش آورده‌است، در دریافت این جایزه موثر بوده است.


آقای رویش، رییس اجرایی موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت، دریافت جایزه‌ی قهرمان آموزش در سال 2020 از سوی موسسه‌ی زنان کانادا برای زنان افغانستان را حاصل کار مشترک تمامی کارمندان و معلمان در معرفت دانست و یادآور شد که این جایزه متعلق به تمامی اعضای خانواده‌ی معرفت است. آقای رویش افزود: رییس موسسه‌ی زنان کانادا برای زنان افغانستان، از آغاز فعالیت‌های ما در معرفت در جریان بوده‌است و اهدای این جایزه هم بر اساس مشاهده‌ی او از معرفت به ما بوده‌است.


این جایزه که با حضور شماری از معلمان و دانش‌آموزان معرفت در ادیتوریم فرانسیس‌دوسوزا به آقای رویش اهدا شد، شماری از این دانش‌آموزان دریافت جایزه‌ی قهرمان آموزش به استاد رویش را تبریک گفتند و از اهدای آن به معرفت از مسوولان موسسه‌ی زنان کانادا برای زنان افغانستان تشکری کردند.


موسسه‌ی زنان کانادا برای زنان افغانستان که مقر اصلی آن در کشور کانادا است، در بخش آموزش در دنیا کار می‌کند. موسسه‌ی زنان کانادا برای زنان افغانستان، پس از سقوط طالبان و آغاز دولت انتخابی در افغانستان تا کنون در بخش‌های آموزش به خصوص سواد آموزی برای زنان، اهدای کتاب و تشویق زنان به مطالعه کار می‌کند. 


احمدعلی حسنی

Oct. 7, 2020