دسترسی سریع | English
×

رویدادها


صبح امروز، شنبه اول جوزای سال 1400هـ.ش نمایشگاه خط، نقاشی خط و مینیاتور، تحت نام «مشق شیدایی»، به همکاری موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت، لیسه‌ی عالی معرفت و هنرجویان انستیتوت تعلیمات هنرها و معماری افغانی فیروز کوه در لیسه‌ی عالی معرفت برگزار شد.

علی‌بابا اورنگ، یکی از برگزارکنندگان این نمایشگاه، در سخنان افتتاحیه‌، آثاری را که به نمایش گذاشته شده بودند، به معرفی گرفت و از تلاش و زحمت خلق‎کنندگان این آثار تشکری کرد. سپس، انور آسایی، مدیر لیسه‌ی عالی معرفت، به مهمانان و برگزار کنندگان این نمایشگاه خیرمقدم عرض کرده، هنر و خلق آثار هنری را «کار دل» خواند. او هم‌چنان تاریخچه‌ی مینیاتور و در آمیختن آن با فرهنگ اسلامی را به تحلیل گرفت و از علی‌بابا اورنگ به عنوان پیش‌گام نقاشی خط در افغانستان یاد کرد.

در بخشی از محفل، احمد جاوید پایا، همکار برگزاری نمایشگاه، به ایراد سخن پرداخته، از برگزاری نمایشگاه مشق شیدایی در لیسه‌ی عالی معرفت اظهار خرسندی کرد. وی افزود: برای برگزاری نمایشگاه، به منتقدان آگاه نیاز داشتیم و آگاهانه و با مخاطب‌شناسی دقیق، معرفت را انتخاب کردیم.

به نقل از برگزارکنندگان این نمایشگاه، در این دور به تعداد 27 اثر هنری(14 اثر خطاطی و 13 مینیاتوری) به نمایش گذاشته شده است و علاقه‌مندان می‌توانند تا روز پنج‌شنبه 6 جوزا، از آن دیدن در لیسه‌ی عالی معرفت نمایند. 

May 22, 2021