دسترسی سریع | English
×

مقاله‌های دانش‌آموزان

> مقاله‌های دانش‌آموزان > به لباس آبی و چادر سفیدم می‌بالم

از صنف هفتم وارد معرفت شدم، وارد دنیایی کاملا جدید و دوست‌داشتنی. بهترین دوستانم را در آنجا یافتم. بهترین خاطراتم در آنجا شکل گرفت. شعر سرودن را در آنجا آموختم. یاد گرفتن هنر نقاشی و گاهی هم عضویت در بعضی انجمن‌ها در شورای دانش‌آموزان خاطراتم در معرفت را بیشتر شیرین کرده است.پیش از آن، همیشه آرزو داشتم در معرفت درس بخوانم و پس از وارد شدن به فضای معرفت، مشتاق بودم، درس‌هایم را در آنجا تمام کنم.

اولین روزی که وارد این دنیایی کاملا جدید و دوست‌داشتنی شدم، روز پر هیجان و لذت‌بخشی بود. روزی‌که هرگز یادم نمی‌رود. خوشحالم که توانستم تا به امروز در آنجا باشم؛ جایی‌که با بسیاری از انسان‌های متفاوت آشنا می‌شویم جایی‌که احساس می‌کنیم با هر روز قدم گذاشتن در مسیر آن به آرزوهای‌مان نزدیک‌تر می‌شویم. بله، معرفت جایی‌ست که در دل آدم شور و شوق درس خواندن، نوشتن، مطالعه کردن، کارهای فرهنگی، فعال بودن، مهم بودن، مفید بودن و ... را بیشتر از هر مکان دیگر می‌دهد. وقتی از معرفت حرف می‌زنیم در واقع از جسمی حرف می‌زنیم که هزاران روح را در خود پرورانده و زنده کرده‌است، وقتی از معرفت حرف می‌زنیم در واقع از هزاران دانش‌آموزی حرف می‌زنیم که در آنجا الفبای زندگی را آموخته‌اند.

احساس می‌کنم درس خواندن در معرفت به انسان روحیه‌ی مضاعف برای زندگی می‌دهد. من در مدت این سال‌ها که در اینجا درس می‌خوانم خاطرات جالب و به یادماندنی برایم رقم زده‌است: گاهی خاطرات تلخ و گاهی هم شیرین. خوشحالم که خوانواده‌ام مرا در این دنیای جدید و دوست‌داشتنی فرستادند تا بهترین درس‌ها را در آنجا یاد بگیرم و چند قدمی به هدف‌ها و آرزوهایم نزدیک‌تر شوم. من مدیون پدر جان و مادر جانم هستم؛ چون دلیل همه‌ی موفقیت‌ها و زیبایی‌های زندگیم هستند. یک گیتی ممنونم از هردوی شان که با همه‌ی مشکلات و سختی‌های زندگی مبارزه کرده و حاضر شدند من درس‌هایم را در آنجا بخوانم خوشحالم از داشتن شان. همچنان یک دنیا ممنونم از همه‌ی استادان مهربانم که با حوصله‌مندی زیاد به ما درس زندگی می‌دادند، به ما روحیه‌ی خواندن و نوشتن را می‌دادند. در مدت این چند سالی که در معرفت درس خوانده‌ام احساس شادی دارم و بیش‌ترین چیزها را در آنجا آموختم. از این که در مدت با چادر سفید و لباس آبی، مسیر خانه تا معرفت را پیموده‌ام دل‌شادم و به آن می‌بالم.

با احترام،

آناهیتا ماندگار، دهم ب دختران، لیسه‌ی عالی معرفت 

May 3, 2021