دسترسی سریع | English
×

خبرها


از شانزدهمین دور فراغت دانش‌آموخته‌گان معرفت تجلیل شد. پنج‌شنبه، ۱۹ حمل ۱۴۰۰ شانزدهمین دور فراغت دانش‌آموخته‌گان لیسه‌ی عالی معرفت در ادتوریم فرانسیس‌دوسوزا تجلیل شد.

در محفلی که بدین مناسبت برگزار شده بود، کارمندان اداری، آموزگاران، شماری از دانش‌آموزان و والدین دانش‌آموزان تازه فارغ شده شرکت داشتند.

عزیز رویش رییس اجرایی موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت و انور آسایی مدیر لیسه‌ی عالی معرفت، از سخنرانان این محفل بودند. عزیز رویش ضمن عرض تبریکی و آرزوی موفقیت و بهروزی به فارغان، فراغت از مکتب را آغاز به دوش کشیدن یک مسوولیت سنگین خواند. او با اشاره به دود و غباری که از اثر افروختن شمع‌ها در محفل ایجاد شده بود، گفت: شما فارغان وارد جامعه‌ای می‌شوید که هوا و فضایش غبارآلود است و مسوولیت سنگینی به دوش دارید تا این فضای مکدر را با تدبیر و تلاش تان پاک و روشن سازید.

هم‌چنان انور آسایی با ابراز خرسندی از فراغت دانش‌آموخته‌گان شانزدهمین دور فارغان معرفت آرزوی توفیق‌های بیشتر برای آن‌ها کرد و توصیه نمود که در مسیر زندگی تحصیلی به این سه نکته توجه داشته باشند: یک، آینده و آینده‌نگری را فراموش نکنند.دو، در انتخاب رشته‌های تحصیلی شان دقت داشته باشند. سه، تعهد و تخصص را به مثابه‌ی دو بال پرواز به بلندای آرزوهای شان در نظر گیرند.

محفل با برنامه‌های متنوع ادامه یافت. آقای عزیزی، پدر یک تن از فارغان، شعری که در مورد «بیداری و آگاهی» ترتیب کرده بود، به خوانش گرفت. هم‌چنان در لابلای برنامه گروه سا و گروه فارغان، ترانه‌های مناسبتی زیبایی را اجرا کردند. در پایان برای فارغان از طرف اداره‌ی مکتب تصدیق‌نامه‌های فراغت اهدا شد و در مقابل نیز گروه شانزدهمین دور فارغان، برای برخی از کارمندان اداری و آموزگاران سپاس‌نامه اهدا کردند.

قابل یادآوری‌ست که در شانزدهمین دور فارغان معرفت ۱۴۳ دانش‌آموز دختر و پسر - 75 دانش‌آموز دختر و 68 دانش‌آموز پسر -  در سال آموزشی 1399 از لیسه‌ی عالی معرفت فارغ شدند.

علی مهدوی 

April 10, 2021