دسترسی سریع | English
×
 • 130

  تحت حمایت مالی موسسه

 • 1478

  دانش آموزان پسر

 • 1322

  دانش آموزان دختر

 • 1230

  فارغین

 • 2809

  دانش آموزان فعلی

دیدگاه مدیر موسسه


خرسندم که با این یادداشت، شما را به صفحه‌ی جدید وبسایت معرفت خوش‌آمدید می‌گویم. این صفحه، فرصتی برای تماس و هم‌سخنی ما در یک فضای آموزشی است. با این صفحه، تجربه‌ها و دریافت‌های خود را با هم شریک می‌سازیم و با همدیگر در فضای سخن و گفت و شنود ارتباط می‌یابیم.

معرفت کانونی از همکاران متعهد و باتجربه در عرصه‌ی آموزش است. در سال‌های اخیر، تمهیداتی روی دست گرفته شده است تا موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت از لحاظ ساختاری تقویت شود و بنیه‌های حقوقی آن مستحکم‌تر و نهادینه‌تر شود. وبسایت معرفت، تجربه‌ها و دریافت‌های همکاران و دانش‌آموزان معرفت را به صورت منظم بازتاب می‌بخشد.

مطالبی که در این صفحه به نشر می‌رسند، از خاطره و یادداشت دانش‌آموزان تا تحقیق و نظریه‌های آموزشی آموزگاران و مدیران بخش‌های مختلف موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت را شامل می‌شوند. هم چنین، در این صفحه از آخرین تحولاتی که در حوزه‌ی معرفت اتفاق می‌افتد، شما را در جریان قرار خواهیم داد و عکس و فیلم و طرح واره‌های آموزشی در نظام معرفت را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

عزیز رویش، رییس اجرایی موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت

دیدگاه مدیر مکتب


لیسه‌ی عالی معرفت متعهد به ارائه خدمات آموزشی-پرورشی با کیفیت در راستای نیل به اهداف انسانی می‌باشد. دانش‌آموخته‌گان این لیسه، پس از فراغت توانسته‌اند با راه‌یابی به دانشگاه‌های معتبر ملی و بین‌المللی تبدیل به نسلی پر‌ثمر، متعهد و متخصص شوند که در جای جای کشور عزیزمان مصدر خدمات بی‌بدیل به مردم گردیده‌اند.

علاوه بر آن مفتخریم؛ که با ایجاد سند راهبردی آموزش و پرورش لیسه در چارچوب دورنمای فعالیت‌های موسسه‌ی ارتقاء ظرفیت مدنی معرفت به عنوان سازمانی غیر انتفاعی ثبت شده در وزارت اقتصاد جمهوری اسلامی افغانستان و به تاسی از بند چهارم سند راهبردی تحول جهان آموزش باکیفیت را تامین و تضمین کرده‌ایم.

خداوند را سپاسگزاریم؛ که با به‌کارگیری بهترین کادر آموزشی موجود در کشور نسلی خلاق، مبتکر و منتقد را آموزش می‌دهیم تا به یاری آموخته‌های خود مسبب تغییرات مثبت در سطح کشور گردند.

خانواده‌های دانش‌آموزان ما بهترین والدین‌اند، زیرا از قوت روزمره‌شان هزینه‌های تحصیل فرزندانشان را می‌پردازند، بنابراین؛ امیدواریم ما را در راه پر پیچ و خم آموزش تنها نگذاشته و با نظرات و پیشنهادات و انتقادات سازنده‌ی خود یاری رسانند.

خدمات

آخرین اخبار

بیشتر >

جشن شانزدهمین دور فراغت دانش‌آموخته‌گان معرفت برگزار شد

از شانزدهمین دور فراغت دانش‌آموخته‌گان معرفت تجلیل شد. پنج‌شنبه، ۱۹ حمل ۱۴۰۰ شانزدهمین دور فراغت دانش‌آموخته‌گان لیسه‌ی عالی معرفت در ادتوریم فرانسیس‌دوسوزا تجلیل شد.در محفلی که بدین مناسبت برگزار شده بود، کارمندان اداری، آموزگاران، شماری از دانش‌آموزان و والدین دانش‌آموزان تازه فارغ شده شرکت داشتند. عزیز رویش رییس اجرایی موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت و انور آسایی مدیر لیسه‌ی عالی معرفت، از سخنرانان این محفل بودند. عزیز رویش ضمن عرض تبریکی و آرزوی موفقیت و بهروزی به فارغان، فراغت از مکتب را آغاز به دوش کشیدن یک مسوولیت سنگین خواند. او با اشاره به دود و غباری که از اثر افروختن شمع‌ها در محفل ایجاد شده بود، گفت: شما فارغان وارد جامعه‌ای می‌شوید که هوا و فضایش غبارآلود است و مسوولیت سنگینی به دوش دارید تا این فضای مکدر را با تدبیر و تلاش تان پاک و روشن سازید. هم‌چنان انور آسایی با ابراز خرسندی از فراغت دانش‌آموخته‌گان شانزدهمین دور فارغان معرفت آرزوی توفیق‌های بیشتر برای آن‌ها کرد و توصیه نمود که در مسیر زندگی تحصیلی به این سه نکته توجه داشته باشند: یک، آینده و آینده‌نگری را فراموش نکنند.دو، در انتخاب رشته‌های تحصیلی شان دقت داشته باشند. سه، تعهد و تخصص را به مثابه‌ی دو بال پرواز به بلندای آرزوهای شان در نظر گیرند.محفل با برنامه‌های متنوع ادامه یافت. آقای عزیزی، پدر یک تن از فارغان، شعری که در مورد «بیداری و آگاهی» ترتیب کرده بود، به خوانش گرفت. هم‌چنان در لابلای برنامه گروه سا و گروه فارغان، ترانه‌های مناسبتی زیبایی را اجرا کردند. در پایان برای فارغان از طرف اداره‌ی مکتب تصدیق‌نامه‌های فراغت اهدا شد و در مقابل نیز گروه شانزدهمین دور فارغان، برای برخی از کارمندان اداری و آموزگاران سپاس‌نامه اهدا کردند. قابل یادآوری‌ست که در شانزدهمین دور فارغان معرفت ۱۴۳ دانش‌آموز دختر و پسر - 75 دانش‌آموز دختر و 68 دانش‌آموز پسر -  در سال آموزشی 1399 از لیسه‌ی عالی معرفت فارغ شدند. علی مهدوی 

رویداد های ویژه

مقاله های استادان

بیشتر >

مقاله های دانش آموزان

بیشتر >